Sellicha (8): Wedstrijdopstellingen in '67

In het hoofdartikel een tijdje geleden kondigde Harald het al aan, twee wekelijkse rubrieken: de 'Foto van de Week' en 'Sellicha'. Op weg naar ons honderdjarig jubileum neemt Harald ons mee in een 'trip down memory lane' in 'Sellicha'. Een rubriek vernoemd naar onze clubnaam tussen 1929 en 1935, toen de club door de Nederlandse Korfbal Bond geen Achilles mocht heten (vanwege de gelijknamige club in Almelo), waarop besloten werd de lettervolgorde om te draaien. Lees gauw de achtste Sellicha-bijdrage! [Foto: Achilles 1 kampioen in de Steenwijklaan en promoveert naar de Overgangsklasse in 1974]

Wedstrijd opstellingen in '67

Leeuwenkrabbels nummer 22, 30e jaargang 13 december 1967

Micro-korfbal programma
18 en 19 december ’67 sporthal Steenwijklaan
Maandag:
19.00 – 19.55 uur: Achilles 2 –Die Haghe 3 (res. 2A)
Aanwezig om 18.45 uur:
dames: Pleun Hagen, Marijke Janssen, Wil Muller, Ria Wiessner;
heren: Carlie de Graaf, Ferry Reyerse, Ton Trumpi, Gerard Kraak
Res: Jos van Oeffel, Tonny Hagen Scheidsr. L. Snoey

Dinsdag:
19.00 – 19.55 uur: Olympiaan 2 – Achilles 3 (res. 2B)
Aaanwezig om 18.45 uur:
dames: Ineke Beijl, Jos v. Oeffel, Conny Beijl, Anneke Zoutendijk
heren: Paul v.d. Haak, Leo Muller, Wim Muller, Tonny Hagen
Res: Wil Binda, Addie Polderman. Scheidsr.: P. Datthijn
Afschrijven – voor zaterdag, 18.00 uur bij Co Broers, Irisstraat 161, tel.39.56.23 (kntu.54.25.03)


Naschrift Harald:

Een kwartiertje voor de wedstrijd verzamelen, dan schiet een warming-up er wel bij in!

Vorige edities Sellicha gemist?


Over... Sellicha

H.K.V. Achilles Opgericht 1 oktober 1922

Toen Achilles in 1929 naar de N.K.B. (Nederlandsche Korfbal Bond, koninklijk werd de bond in 1938) promoveerde, moest de naam van onze club worden veranderd. In Almelo speelde (en nu nog steeds) een korfbalvereniging met dezelfde naam. De bond vond dat de eerste rechten op de naam Achilles in Almelo lagen (oprichting 15 mei 1920, ruim twee jaar eerder dan de Hagenaars van de Hoek van Hollandlaan vlakbij Kijkduin). Dit probleem speelde niet bij de H.K.B. (de Haagsche Korfbal Bond) waarin we voor onze promotie uitkwamen.

Wim Fortanier kwam op het idee de lettervolgorde om te draaien, maar liet Jeanne Fortanier de eer van deze vondst. De uitgeloofde prijs was een theezeefje! Op 6 april 1935, kregen wij onze naam weer terug van de N.K.B.-voorzitter de heer S.A. Wilson. Hij was de opvolger op 15 juli 1934 van Nico Broekhuysen, de uitvinder van de korfbalsport. Het terugkrijgen van onze naam was in hoge mate te danken aan Wim Fortanier en Harry Stempels, die niets onbeproefd hadden gelaten dit gedaan te krijgen. Passende naam dus voor deze rubriek, aangevuld met een naschrift.

Harald Braakman

Datum 24-03-2020 08:44
Tags